SPORT / Hokej

Popis:
5.10.2017

Hradec zvládl bitvu se švýcarským mistrem

HRADEC KRÁLOVÉ

Do úvodu hradecký tým doslova vlétl a pasivnímu soupeři vstřelil rychlé góly. Postupem času se ale hra vyrovnala a hosté dokonce sahali po vyrovnání. Závěr si ale dokázali Hradečtí pohlídat a zvítězili 5:4.

Hlavní trenér Václav Sýkora udělal do zápasu s Bernem hned několik změn v sestavě. Premiérovou pozvánku do A-týmu si vysloužil junior Jakub Muška, obranné řady opět vyztužil i Mikuláš Pohl. Do střetnutí naopak nezasáhl Patrik Rybár, Dominik Graňák, René Vydarený, Petr Koukal a také Andris Džerinš.

Do utkání vstoupily oba týmy bez respektu a od úvodního vhazování se hra střídala z jedné strany kluziště na druhou. Hradečtí si již ve druhé minutě vysloužili početní výhodu, kterou dokázali i bleskově využít. Na konci povedené akce byl kapitán Jaroslav Bednář, když po chytré nahrávce od Lukáše Cingela zakončoval do téměř odkryté klece – 1:0. Gólem nabuzení Východočeši hýřili aktivitou a branku soupeře zaměstnávali o poznání více než švýcarský celek.

Útočný apetit přinesl rychle své ovoce. Po pěti odehraných minutách se ČPP Aréna radovala podruhé. Jiří Šimánek přesně postrčil kotouč najíždějícímu Michalu Dragounovi a ten jej neomylně poslal na přední tyč za záda Genoniho – 2:0. Švýcarský mistr, evidentně překvapený průběhem, se obtížně prosazoval do koncovky. Když už se jeho ofenzíva dostala do nebezpečného prostoru, zasáhla hradecká obrana nebo jistý Sedláček mezi třemi tyčemi. Ani s postupem času se obraz hry příliš neměnil.

Po klidnější pasáži hry se z ojedinělé akce prosadili hosté a rozradostnili i skupinku svých skalních fanoušků. Tečí střely od modré čáry se prosadil Gian Andrea Randegger – 2:1. Gólový úspěch s sebou přinesl i probuzení švýcarského celku, paradoxně se ale brzy po nich opět prosadili domácí. Odražený kotouč po střele agilního Michala Dragouna si jako první našel Bedřich Köhler a kličkou podél bezmocného muže v masce zasunul puk do sítě – 3:0. Bern ještě v samotném závěru dostal příležitost přesilové hry. I když Sedláčka vydatně zaměstnával, kotouč za jeho záda už dostat nedokázal.

Vstup do druhé části byl sice o poznání vlažnější, ke gólovému útlumu ale rozhodně nedošlo. Odehrány nebyly ani dvě minuty, když se znovu měnilo skóre. Po přihrávce zpoza brány nejprve nastřelil tyč Rudolf Červený, jehož pokus si hbitě našel Jiří Šimánek a premiérovou trefou v letošní sezóny navýšil skóre – 4:1. Radost však vydržela Mountfieldu pouhých 74 sekund. O bleskové využití přesilové hry se dorážkou postaral Simon Moser a stále tak držel svůj tým na dohled od domácího celku – 4:2.

Tým ze švýcarské metropole se do hry dostal hlavně díky přesilovým hrám. Po jejich úspěšném přečkání se mohl opět hradecký tým vrhnout na útočení. K tomu měl navíc od poloviny zápasu výbornou příležitost díky pětiminutovému vyloučení hostujícího Rüfenachta.

Ani dlouhotrvající výhoda ale pátou trefu v síti Genoniho nepřinesla. Naopak hru ještě zvolnila a tempo hráčů viditelně opadlo. Když se nedokázali prosadit domácí, třetí branku přidal Bern. Mason Raymond našel přesným pasem přes brankoviště Marca Kämpfa, jenž dokázal zamést puk do branky – 4:3. Zbytek druhé dvacetiminutovky už větší akci nenabídl, třetina tam skončila těsným vedením Východočechů.

Ihned v úvodu třetiny pokračovala početní výhoda švýcarského mistra, která byla navíc díky faulu dalšího z hradeckých téměř tříminutová. Domácí ji dokázali přečkat a po odehraných pěti minutách poslední periody se mohli zaměřit i na útočnou hru. K té se sice vcelku jednoduše dostali, nikdo ze Sýkorových svěřenců se ale prosadit nedokázal.

Jak se blížil závěr zápasu, větší aktivitou se prezentoval spíše Bern, na kterém byla vidět touha po vyrovnání. Z rychlých protiútoků těžil naopak Mountfield. Co se nepovedlo Čápovi s Rosandičem, dokázal podruhé v zápase Jiří Šimánek, jenž opět z dorážky rozvlnil brankovou síť – 5:3. Stejně jako v prvním případě ale jeho radost dlouho nevydržela. Po necelých dvou minutách vyslal Simon Bodenmann dělovku z pravého kruhu, na kterou Sedláček nedokázal zareagovat – 5:4.

V závěru zápasu se hostující hráči ještě pokoušeli o vyrovnání a Sedláček se musel mít na pozoru. Svoji převahu navíc ještě zvýraznili odvoláním brankáře. Východočeši ale vyrovnání nepřipustili a po srdnatém a obětavém výkonu v závěru své těsné vedení dokázaly udržet. Po úvodní výhře nad Turku si tak připsali druhé vítězství v CHL.

OHLASY TRÉNÉRŮ

 

Václav Sýkora (Mountfield HK): Utkání bylo dramatické, začátek se nám vydařil a dostali jsme se do dvougólového vedení. Nechci hodnotit, do jaké míry to bylo hrou soupeře, soustředili jsme se na sebe. Myslím, že hokej byl pro diváky atraktivní, hrálo se v dobrém tempu, hodně se bruslilo, ale nebylo tam příliš fyzického kontaktu. Bylo tam docela dost pohledných hokejových akcí a padlo hodně gólů. Chtěl bych vyzdvihnout výkon celého týmu a pochválit Kubu Sedláčka, který podal v bráně výborný výkon. V době, kdy se Bern dostával do tlaku v přesilových hrách a v závěru utkání, nás výrazně podržel a přispěl k vítězství.

Kari Jalonen (SC Bern): V první řadě bych chtěl domácím pogratulovat, odvedli výbornou práci a vítězství si zasloužili. Neměli jsme dobrý start, prvních deset minut jsme nehráli tak, jak jsme měli. Potom jsme se do toho dostali. Prohrávali jsme, ale náš tým bojoval a dřel, bohužel jsme už nedokázali zápas otočit na svou stranu. Tak jako tak víme, že v dalším zápase u nás musíme vyhrát za tři body a postoupíme do play off.

Mountfield HK - SC Bern 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Bednář (Cingel, Gregorc), 6. Dragoun (Šimánek), 18. Köhler (Dragoun), 22. Šimánek (Červený, Cibulskis), 54. Šimánek (Čáp) – 16. Randegger (Pyörälä, Untersander), 23. Moser (Noreau, Ebbett), 38. Kämpf (Raymond), 56. Bodenmann (Haas)
Rozhodčí: Piechaczek (GER), Hribik – Frodl, Hynek (všichni CZE)
Vyloučení: 5:2 navíc Rüfenacht (BRN) 5 + OK
Využití: 1:1
Diváci: 2567

Mountfield HK: Sedláček – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Čáp, Pláněk, Rosandič, Pohl – Jarůšek, Zigo, Červený – Bednář, Kukumberg, Cingel – Köhler, Dragoun, Šimánek – Dvořák, Vopelka, Muška

SC Bern: Genoni – Noreau, Gerber, Anderson, Krueger, Untersander, Burren, Kamerzin, Randegger – Moser, Arcobello, Rüfenacht – Scherwey, Haas, Bodenmann – Kämpf, Ebbett, Raymond – Heim, Meyer, Pyörälä

Autor / zdroj: Matouš Soukup / mountfieldhk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Unikátní výstava přibližuje vznik a vývoj Československa

Unikátní putovní výstavu nazvanou Republika československá 1918–1939 připravil Masarykův ústav a Archiv Akademie věd ČR a Středisko společných činnost

Post

Už jste vyzkoušeli geolokační hru v Trutnově?

Pokud máte k dispozici chytrý telefon, stačí si stáhnout aplikaci GEOFUN a vyrazit do okolí trutnovského lesoparku. Můžete tak prožít příběh potu, krv

Post

Vlk zapózoval před fotopastí

Fotopast zachytila mladého vlka na Rýchorách. Jedná se tak o další důkaz, že se Krkonoše znovu stávají zájmovým území těchto šelem.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA