EKONOMIKA / Práce a kariéra

Popis:
6.3.2018

Trutnovská nemocnice hledá nového ředitele

TRUTNOV

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a.s. jako jediný akcionář krajských nemocnic vypsal výběrové řízení na člena představenstva Oblastní nemocnice Trutnov a.s. Důvodem je odchod stávajícího předsedy představenstva MUDr. Martina Limburského, který na vlastní žádost své působení jako ředitel nemocnice ukončuje. Lhůta pro podání přihlášek je 19. března 2018 s předpokládaným nástupem od 1. května 2018.

MUDr. Martin Limburský byl do funkce jmenován 17. července 2017, a to po domluvě na dobu určitou, do poloviny roku 2018. Důvodem jeho jmenování byl fakt, že již v letech 1996-2013 trutnovskou nemocnici úspěšně vedl. Znal tedy dobře její prostředí a klima a v neklidné době začátku roku 2017, kdy bylo třeba situaci stabilizovat především v oblasti interpersonálních vztahů, měl managementu pomoci. „Rozhodnutí pana doktora Limburského předčasně odejít z funkce litujeme, ale respektujeme jej. S další spoluprací počítáme ještě do konce letošního roku, a to z pozice člena představenstva. Za odvedenou práci mu jednoznačně patří naše poděkování. Věřím, že se mu podařilo situaci v nemocnici uklidnit a nastavit zde podmínky pro další její růst,“ říká Ing. Miroslav Procházka, Ph.D., předseda představenstva ZH KHK a.s.

„Rozhodl jsem se ve funkci ředitele nemocnice skončit ze zdravotních důvodů. Je to velmi náročná práce, kterou mi teď bohužel ztěžují zdravotní komplikace. Protože mně ale moc záleží na tom, aby nemocnice dobře fungovala, přislíbil jsem, že mému nástupci budu nápomocen, jak to bude potřeba. Mám také své další soukromé aktivity, kterých, jak jsem avizoval už při mém nástupu, jsem se nechtěl vzdát. Teď se jim tedy budu moci v rámci možností více věnovat,“ vysvětluje důvody svého rozhodnutí MUDr. Martin Limburský s tím, že bude v nemocnici působit do doby, než předá rozběhnutou práci novému nástupci.

„Hlavním úkolem nového ředitele nemocnice bude zlepšení ekonomiky celé společnosti při zabezpečení provozu klíčových oddělení. Kraj bude ale tak jako ve všech nemocnicích hledat i racionalizační opatření, která povedou k zefektivnění celého krajského zdravotnictví. Samozřejmostí je i pokračování ve vytváření příjemného ovzduší na pracovištích nemocnice, aby se lékařům i zdravotníkům v nemocnici dobře pracovalo. Dohlížet bude také na plánovanou výstavbu konsolidovaných laboratoří pro oddělení mikrobiologie, biochemie a hematologie. Stavba se sice bohužel kvůli výběrovému řízení zpožďuje, ale s jejím zahájením letos počítáme,“ řekl Aleš Cabicar, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví.

Nyní tedy bylo vypsáno výběrové řízení na pozici člena představenstva ON Trutnov s předpokladem výkonu funkce předsedy. Hledá se odborník s minimálně desetiletou praxí, z toho alespoň se třemi roky ve vrcholovém managementu a ideálně se znalostí problematiky ve zdravotnictví. Ústní pohovory před stanovenou komisí by měly proběhnout koncem března a nový člen představenstva by měl nastoupit od 1. května 2018 nebo dle dohody.

Podmínky výběrového řízení jsou zveřejněny na webových stránkách ZH KHK a.s. z a Oblastní nemocnice Trutnov a.s..

Autor / zdroj: Ing. Magdaléna Doležalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Na Dolcích vyrostlo nové dětské hřiště

V rekreačním areálu Dolce u Trutnova vzniklo nové dětské hřiště. Staré nedostačující atrakce byly vyměněny za nové herní prvky. Děti se mohou těšit na

Post

Vánoční trhy v Trutnově nabídnou kolotoče na ruční pohon či dětskou střelnici

Betlém, kolotoče na ruční pohon či dětská střelnice. To všechno bude součástí vánočních trhů, které se uskuteční od 17. do 23. prosince na Krakonošově

Post

Zoo Dvůr Králové zve na vánoční prohlídky. Uvidíte při nich i některé antilopy

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem připravila zpestření v podobě Vánoc v zoo. Ty začínají v sobotu 15. prosince a potrvají do 6. ledna. Za

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA