AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis:
Autor / zdroj: Michaela Dědková
17.3.2020

Trutnov zajistil 5.000 roušek

TRUTNOV

Do Trutnova dnes dorazila velmi potřebná zásilka. Obsahovala 5.000 roušek. Radnice je rozdělí mezi zaměstnance městských organizací, lékaře i pracovníky komerčních obchodů, které jsou otevřeny.

V úterý 17. března odpoledne dorazila do Trutnova na městský úřad zásilka, která obsahovala 5.000 chirurgických roušek. Získat se je povedlo trutnovskému vedení města. „Bohužel vláda v tomto ohledu selhala a já jako starosta nehodlám tiše sedět a vyčkávat. Povedlo se mi za pomoci náchodského starosty Jana Birkeho zajistit 5 tisíc kusů zdravotních roušek. Nepokryje to celkovou poptávku, ale alespoň něco se povedlo,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Vedení města se rozhodlo roušky, které vyšly na zhruba 150.000 Kč, přerozdělit mezi organizace města, které je nutně potřebují, jako např. dobrovolní hasiči, Pečovatelská služba Trutnov či Domov pro seniory Trutnov. „Dále jsme v kontaktu s profesionálními hasiči, dopravními zdravotními službami a současně mapujeme potřebu jak velkých obchodních řetězců, tak maloobchodů, abychom věděli, zda nepotřebují roušky pro své zaměstnance. Také jsme schopni část roušek nabídnout praktickým lékařům v našem ORP,“ dodává trutnovský starosta. Roušky k potřebným lidem budou distribuovány během následujících dnů.

Autor / zdroj: Michaela Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Oblastní nemocnice Trutnov se stala novým odběrným místem vzorků na COVID-19

Mikrobiologická laboratoř Oblastní nemocnice Trutnov zahájila v pondělí 23. 3. diagnostiku vzorků na přítomnost koronaviru.

V trutnovské MHD jen s ochranou

Od středy 18.03.2020 až do odvolání platí ZÁKAZ vstupu cestujících do vozidel MHD bez zakrytých úst a nosu.

DNES SE STALO

HISTORIE5. dubna 1355

Karel IV. byl v Římě korunován římským císařem.

HISTORIE5. dubna 1644

indiánská princezna Pocahontas si bere anglického přistěhovalce Johna Rolfa v Jamestownu ve Virginii. Tento sňatek byl důležitý pro asociaci Indiánů s koloniálními osadníky.

OBJEVY5. dubna 1772

nizozemský mořeplavec Jacob Roggeveen objevil Velikonoční ostrov.

POZVÁNKA OBRAZEM