Zpravodajství / ARCHÍV

Středočeský, Královéhradecký a Liberecký kraj se společně zavázali ke spolupráci při systematické podpoře geoparků
Memorandum o vzájemné spolupráci při systematické podpoře geoparků podepsali hejtmani Středočeského, Královéhradeckého a Libereckého kraje.
Stadion na „Mládežce“ se dočká rekonstrukce
Město Trutnov pokračuje v rekonstrukci atletických stadionů u základních škol. Po ZŠ R. Frimla a ZŠ V Domcích je letos na řadě areál při Základní škole Mládežnická v Horním Starém Městě.
Laboratoře AGEL hlásí stále nové záchyty legionely – jejich počet během prázdnin stoupl. Nemoc je v ČR poddiagnostikována, přitom vyšetření je snadné, rychlé a spolehlivé
Voda z nádrží a trubek, nebulizátorů, sprch, ale také z klimatizací, vířivek a zvlhčovačů vzduchu – všude tam, kde voda stagnuje a poté se „tříští“ při kontaktu s člověkem, může být potenciálním zdrojem onemocnění legionářskou nemocí nebo její mírnější formou – pontiackou horečkou.
Na Sněžce vybrali už více než čtvrt milionu korun pro dětský hospic, očekává se dvojnásobek
Charitativní akce na Sněžce je úspěšná, díky návštěvníkům nejvyšší české hory byla dosud vybrána částka přes 250 000 korun. Určená je unikátnímu českému projektu – dětskému hospici v Brně.
Z Havířova do všech děcáků v republice: Časopis Zámeček už 26 let mění osudy dětí z dětských domovů
Chystá se v Havířově, tiskne v Ostravě a co čtvrt roku putuje do dětských domovů v celé republice. Časopis Zámeček změnil od svého vzniku v roce 1997 osudy mnoha opuštěných dětí. Některé inspiroval ke studiu na vysoké škole, další naučil finanční gramotnosti a pro stovky kluků a holek se stal dutou vrbou, které se svěřili se svým životním příběhem.
Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze
Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do 12 let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do 16 let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.
Vrchlabští skauti pomohli vzácným modráskům
Holky a kluci ze skautského střediska Krakonoš Vrchlabí se v pátek 16. června nezalekli špatné předpovědi počasí a strávili odpoledne na louce na úbočí Jankova kopce ve Vrchlabí – lokalitě, kterou Správa KRNAP ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem ve Vrchlabí a majitelem louky udržuje tak, aby poskytovala vhodný prostor ohroženému druhu motýla modráska bahenního (Phengaris nausithous).
Mezi vítězi kuchařské soutěže pro děti jsou dva týmy z Brna a jeden hustopečský
Finále Zdravé 5 vyvrcholilo na konci května kuchařským kláním v Praze, kde se v pěti kategoriích utkalo 15 nejlepších týmů z celé republiky. Brněnské Včeličky ze školky Hudcova vyhrály mezi dětmi z mateřských škol. Další dva školní týmy z jihu Moravy si vyvařily svých kategoriích bronz. Celkově se do jedenáctého ročníku soutěže přihlásilo rekordních 330 týmů.
Nové ultrazvuky, kardiotokografy i operační vybavení. Gynekologicko-porodnické oddělení trutnovské nemocnice má nové přístroje za 19 milionů korun
Budoucí maminky a rodičky, pacientky gynekologie i lékaři gynekologicko-porodnického oddělení trutnovské nemocnice již využívají nové moderní přístroje, které nemocnice během uplynulých čtyř měsíců postupně zakoupila.
Pamětní deska legionářů se vrací do Trutnova
V květnu letošního roku se zhodnotí dlouhodobá iniciativa Československé obce legionářské, města Trutnova a Policie ČR vrátit do Trutnova pamětní desku věnovanou československým legionářům, příslušníkům legendární roty Nazdar, kteří v letech první světové války položili své životy během zničující ofenzívy u francouzského Arrasu ve dnech 9. května a 16. června 1915.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

23. února 1893

získal Rudolf Diesel patent na dieselový motor.

Věda

23. února 1941

proběhla v USA první izolace čistého plutonia.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí