Kultura / Volný čas / ARCHÍV

V safari parku se narodilo mládě kriticky ohroženého bonga horského
Přímo ve výběhu se ve čtvrtek 29. června odpoledne narodilo mládě kriticky ohroženého bonga horského. Samice o potomka od prvních okamžiků pečuje a přesunula se i s ním do zázemí. Tam budou setrvávat zhruba týden, než se vrátí do expozice. Safari park záchranu bonga horského intenzivně podporuje i přímo na svazích nejvyšší hory Keni.
Hyeny skvrnité se přestěhovaly do víc než dvakrát větší expozice v areálu West Cape
Dvojice hyen skvrnitých se z Pavilonu Joy Adamsonové přestěhovala do zbrusu nového areálu West Cape. Jedinečný celek představí návštěvníkům na ploše 1,5 hektaru faunu, flóru a kulturu Západního Kapska a jihozápadní Afriky.
Poslední šance vyzkoušet si výcvik astronautů nebo se projít po Měsíci
Největší evropská výstava kosmonautiky Cosmos Discovery v Bratislavě již 2. července končí a na několik let opouští Česko i Slovensko. Poslední šance vydat se do kosmu na Incheba Expo Bratislava potrvá již jen pád týdnů. A tak jako do Brna na výstavu před lety přijelo mnoho Slováků, tak i letos do Bratislavy, která je jen hodinu cesty z Brna, přijíždějí za zážitkem Češi, kteří se chtějí projít po Měsíci nebo usednout do kokpitu raketoplánu.
Africké safari Josefa Vágnera projede první Kachna. Ze Dvora Králové později vyrazí na Rallye Dakar
V sobotu 29. dubna se znovu otevřou Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari. Prvním návštěvníkem se stane automobilová závodnice Barbora Holická s vozem Citroën 2CV, známým jako Kachna. Následně se stane první Češkou, která v Kachně vyjede na legendární Rallye Dakar Classic.
Nový formát knih, který myslí na seniory
Na pultech knihkupectví nikoho nepřekvapí nespočet knih určených pro nejmenší čtenáře nebo dokonce pro ty, kteří se ještě nemohou za čtenáře v pravém slova smyslu označovat. Pro opačné věkové spektrum ale speciální nabídka chybí, jako by se ani nepočítalo s tím, že senioři potřebují odlišné knihy.
Čtrnáct zpřístupněných jeskyní zahájilo sezónu a zve na klasické i zážitkové prohlídky
Po zimní pauze, kdy byly některé zavřeny kvůli ochraně hibernujících netopýrů, je již plně a pravidelně otevřeno všech 14 zpřístupněných jeskyní v České republice.
Začalo natáčení nového filmu režiséra Davida Laňky Jedna noc
První klapka nového českého celovečerního filmu Jedna noc padla o prvním dubnovém víkendu v interiéru nevzhledně vyhlížejícího domku v Kladně. Natáčení pokračuje v Ostravě
Covidoví plaváčci potřebují doučování
Následky dvouleté covidové přestávky pociťujeme stále. Své o tom vědí i trenéři z dětských plaveckých kurzů. Dva ročníky dětí se neučily plavat vůbec, nebo pouze on-line, a to nestačí. Je na zodpovědnosti rodičů, aby děti zbavili tohoto stigma. Řešením jsou plavecké kurzy, kde se děti naučí plavat a bezpečně se chovat ve vodě i u vody.
Vyberte jméno malému luskounovi
Mládě luskouna krátkoocasého v Zoo Praha přibírá na váze každým dnem, matka Run Hou Tang o něj vzorně pečuje a šestitýdenní samička tak překonala počáteční kritické období. Prvnímu mláděti luskouna v Evropě zdánlivě nic nechybí – až na vhodné jméno! Vybírat ho můžou lidé už nyní na Portálu Pražana, a to bez ohledu na trvalé bydliště.
Úspěch se opakuje: Česko bude na Berlinale opět reprezentovat film z FAMU
Animovaný film Deniska umřela, který režíroval Philippe Kastner z Katedry animované tvorby FAMU, bude mít světovou premiéru na festivalu Berlinale v prestižní soutěžní sekci Generation Kplus, jež představuje ve světové premiéře ty nejlepší celovečerní i krátké filmy pro děti.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

23. února 1893

získal Rudolf Diesel patent na dieselový motor.

Věda

23. února 1941

proběhla v USA první izolace čistého plutonia.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí