AKTUÁLNĚ / Krimi

Městská policie Trutnov pokračuje v modernizaci kamerového systému
Městský kamerový dohledový systém v Trutnově. 
Autor / zdroj foto: Michaela Dědková

Trutnov

Už 20 let využívají trutnovští strážníci kamerový systém pro prevenci kriminality. Dnes čítá 59 kamer, které dohlíží na pořádek a které je ale třeba neustále modernizovat. S tím tentokrát pomohla dotace z Ministerstva vnitra ČR.

Městský kamerový dohledový systém je v dnešní době již nedílnou součástí při plnění úkolů ochrany veřejného pořádku, který vykonávají strážníci Městské policie Trutnov i Policie České republiky. Po městě je rozmístěno 59 kamer. Snahou je zajistit dostatečný pocit bezpečí pro občany i návštěvníky a odradit případné potencionální pachatele od trestné činnosti a dalších protispolečenských jevů. „Například v minulosti jsme měli jeden případ, kdy se díky kamerovému systému podařilo chytit zloděje holicího strojku v obchodě dříve, než nám paní prodavačka stihla zavolat na tísňovou linku, že je navštívil zloděj. Podobných případů jsou desítky ročně,“ chválí systém Radek Svoboda, ředitel Městské policie Trutnov.

Kamerový systém je však nutné stále udržovat a rozvíjet. Na jeho modernizaci získala Městská policie Trutnov dotaci Ministerstva vnitra ČR z Programu prevence kriminality na místní úrovni v celkové výši 350.000 Kč. „Za tuto částku jsme vyměnili šest nefunkčních kamerových bodů v centru města, abychom zajistili kompletní provozuschopnost kamerového systému a body připojili k inteligentnímu systému softwaru neuronových sítí ATEAS,“ popisuje ředitel strážníků. V centru města je totiž dle statistických analýz zaznamenán nejvyšší počet závadových jevů. Jde o veřejná místa s vysokým pohybem osob, kde se dlouhodobě daří díky kamerovým systémům přispívat k vyšší míře pocitu bezpečí ve městě.

1) ul. Maxima Gorkého, u nemocnice – stacionární kamera
2) Křížové náměstí, u pivovaru – stacionární kamera
3) památník generála Gablenze – otočná IP kamera
4) náměstí Republiky – otočná IP kamera s přísvitem
5) ul. Chodská u ZŠ Komenského – otočná IP kamera s přísvitem
6) Krakonošovo náměstí – otočná IP kamera s přísvitem

Autor / zdroj: Michaela Dědková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.