AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Nové ultrazvuky, kardiotokografy i operační vybavení. Gynekologicko-porodnické oddělení trutnovské nemocnice má nové přístroje za 19 milionů korun
 
Autor / zdroj foto: Lucie Chytilová

Trutnov

Budoucí maminky a rodičky, pacientky gynekologie i lékaři gynekologicko-porodnického oddělení trutnovské nemocnice již využívají nové moderní přístroje, které nemocnice během uplynulých čtyř měsíců postupně zakoupila. Jsou mezi nimi moderní kardiotokografy na měření ozev plodu, laparoskopický systém pro použití při gynekologických operacích, nový operační stůl a operační svítidla, a především ultrazvukové přístroje s nejmodernějšími technologiemi.

„Největší přínos nového ultrazvuku je především v kvalitě zobrazení,“ říká lékařka Ivana Filipová. „To je patrné již v 1. trimestru těhotenství v rámci kombinovaného screeningu. Možnost kvalitního zobrazení nám mimo jiné umožňuje detailnější zobrazení srdce plodu ve 20. týdnu gravidity. Možností je využití 3D/4D zobrazení miminka, na které se k nám těhotné ženy mohou v případě zájmu objednat,“ dodává gynekoložka. Součástí UZ ambulance je péče o ženy s rizikovým těhotenstvím. Své miminko mohou budoucí maminky komfortně sledovat na velké obrazovce umístěné proti vyšetřovacímu lůž­ku.

Nový kardiotokograf nabízí rodičkám možnost kontinuálního měření ozev plodu bez omezení pohybu.

S moderním vybavením je spokojený také primář oddělení Jan Kestřánek. „Vývoj v medicínských technologiích jde rychle kupředu a nové přístroje nabízejí pro naši diagnostickou i léčebnou praxi vždy citelný pokrok,“ říká primář. „Byl bych rád, abychom našim pacientkám a rodičkám mohli nabídnout maximální možný komfort,“ dodává a naznačuje tím své další plány na rozvoj gynekologicko-porodnického oddělení trutnovské nemocnice.

Financování nových přístrojů za bezmála 19 milionů korun je zajištěno z dotačního programu React-EU, ze kterého Oblastní nemocnice Trutnov získala na své vybavení více než 145 milionů korun. Postupně je tak novými přístroji vybavována celá trutnovská nemocnice.

Autor / zdroj: Lucie Chytilová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.