SPORT / Sport

Stadion na „Mládežce“ se dočká rekonstrukce
Stadion na "Mládežce" se dočká rekonstrukce. 
Autor / zdroj foto: Michaela Dědková

Trutnov

Město Trutnov pokračuje v rekonstrukci atletických stadionů u základních škol. Po ZŠ R. Frimla a ZŠ V Domcích je letos na řadě areál při Základní škole Mládežnická v Horním Starém Městě. 

Rádi se chlubíme tím, že Trutnov má skvělé sportovní zázemí, a jeho základ tvoří sportovní areály u škol. Proto se na ně v poslední době soustředíme. Toto je již třetí sportoviště, které budeme rekonstruovat. Víme, že před sebou máme ještě dva velké úkoly – zlepšení sportovního zázemí u školy Náchodská v Poříčí a největší výzvou bude vytvoření sportoviště u ZŠ kpt. Jaroše, které v současné době úplně chybí,“ popisuje plány Michal Rosa, starosta města Trutnova.  

Kompletní oprava sportovního areálu při ,,Mládežce“ začala na počátku září a hotovo by mělo být do konce listopadu. Žáci se mohou těšit na nový povrch fotbalového stadionu, kde bude položena umělá tráva. Počítá se s novými ochrannými sítěmi i brankami. „Celkové opravy se dočká také atletický ovál, který bude z tartanu, upravíme skok do dálky, nově doděláme vrhačský prostor a workoutové hřiště,“ vyjmenovává změny Tomáš Hendrych, místostarosta města Trutnova.

Rekonstrukce stadionu vyjde na necelých 18 milionů korun. Radnice však chce na tuto rekonstrukci usilovat o dotaci. Až bude stadion hotový, počítá se s možností využití areálu ze strany veřejnosti v odpoledních hodinách. „S vedením školy připravujeme provozní řád a možnosti využití sportovního areálu pro širokou veřejnost. Půjde o podobný systém, který funguje na jiných našich školách,“ uzavírá místostarosta Hendrych.

Autor / zdroj: Michaela Dědková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.