VOLNÝ ČAS / Bazény, koupaliště

Krytý bazén otevře 4. září. Lidé se mohou těšit na novinky
Nové bloky krytého bazénu v Trutnově.  
Autor / zdroj foto: Radek Horák

Trutnov

Letní odstávka se v krytém bazénu nesla ve znamení oprav. Návštěvníky tak čeká hned několik novinek. Vyzkoušet je mohou dříve, než se předpokládalo. 

Krytý bazén letos ukončil sezónu před letními prázdninami o trochu dříve. Důvodem byly plánované rozsáhlé opravy a inovace. „Začali jsme už 19. června a vše se podařilo dokončit v předstihu. Ač jsme avizovali, že znovu otevřeme až ke konci září, tak nakonec návštěvníky bazénu přivítáme už v první školní den, tedy 4. září,“ vysvětluje Petr Gaisler, jednatel Mebys Trutnov, s. r. o.

Rekonstrukci nebylo možné déle odkládat kvůli technickému stavu. „Museli jsme k ní přistoupit kvůli letitému provozu, kdy se podobné opravy v bazénu neprováděly. V opačném případě mohlo dojít k poškození konstrukcí bazénu. Věřím, že díky novinkám se prostředí krytého bazénu zkvalitnilo a návštěvníci i členové sportovních oddílů jistě ocení otevření na začátku září,“ dodává Tomáš Hendrych, místostarosta města Trutnova.

Opravy spočívaly ve výměně dlaždic bazénu v místech, kde byl současný obklad poškozen, a v kompletním vyčištění a přespárování všech spár na dně bazénu. „V šikmé části dna jsme vybourali podkladní beton, šikminu znovu vybetonovali a natřeli novou hydroizolací. Sportovním oddílům určitě neujde novinka v podobě zcela nových závodních startovacích bloků se základnou pro atletické provedení startovního skoku, a to včetně plastového adaptéru pro omega desku,“ popisuje změny Radek Horák, zástupce jednatele a vedoucí sportovišť, Mebys Trutnov, s. r. o. Dále byla provedena celková revitalizace skokanské věže, kde byl položen nový TopStone, opraveny nosné konstrukce a zábradlí. Věž byla také kompletně natřena. V plaveckém i dětském bazénu je nově instalováno úsporné LED osvětlení a další novinkou je LED obrazovka. Ta umožňuje okamžitě promítat výsledky startů při akcích pořádaných plaveckým oddílem i promítání reklamních spotů.

Rekonstrukce vyšla na necelých 5 milionů korun. Investice do krytého bazénu však letošními úpravami nekončí. Na příští rok je v plánu oprava malého bazénu.  

Autor / zdroj: Michaela Dědková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.