Zájemci o finanční prostředky z 2. výzvy na kotlíkové dotace mohou podávat svoje žádosti od 12. září od 8 hodin. Na výměnu kotlů je tentokrát připraveno 94 milionů korun.
Mezi benefity, o které mají uchazeči o práci největší zájem, vede letos jazykové vzdělávání, 13. plat a dovolená nad rámec zákona. Naopak malý zájem mají uchazeči o benefity jako je vánoční párty, dárky od zaměstnavatele, občerstvení na pracovišti a teambuildingové či sportovní aktivity.
Většina spotřebitelů je přesvědčena, že mají uzavřenou smlouvu o dodávce energií na dobu neurčitou. Realita bývá však opačná, spotřebitelé častěji mívají smlouvu uzavřenou na dobu určitou. A takovou smlouvu obvykle nelze předčasně ukončit bez sankcí.
Pokud se bavíme o tom, kudy z domů a objektů obecně utíká teplo, odborníci mluví o takzvané „obálce“. Je to vlastně podlaha, stěny, okna a dveře, strop a střecha. To vše „obaluje“ dům a má vliv na to, kudy a v jakém množství teplo utíká.
Královéhradecký kraj se připravuje na další vlnu kotlíkových dotací, která odstartuje v pondělí 12. září. Obyvatelé kraje, kteří vlastní rodinný domek mohou žádat o příspěvek na nový kotel až ve výši 127 tisíc korun.
Během prázdnin a v září nastupuje do svého prvního zaměstnání na standardní pracovní smlouvu řada absolventů středních škol, vyšších odborných škol a vysokých škol. Za rok 2016 vznikne těmto zaměstnancům nárok na daňovou vratku. Proč? A jak vysoká bude?
Důchodci ve věku nad 65 let mají v průměru závazky ve výši přes 27 tisíc korun. Často se ovšem jedná o dluhy, ke kterým se senioři zavážou kvůli svým dětem a vnoučatům.
Existují stovky důvodů, proč je minerální voda Vincentka, vyvěrající v Lázních Luhačovice, jednou z nejlepších a nejžádanějších minerálek v Česku a na Slovensku. Vyjmenujeme alespoň 10 z nich, které světový věhlas této minerálky potvrzují.
Přibližně 80 % všech nákladů, které vynaložíte na energii, utratíte za teplo. Takže zapomeňte na úsporné žárovky, rozčilování se při zhasínání světel po dětech a udělejte něco pro svůj dům i účet.
Na vysoké zaměstnanosti se v České republice podílejí hlavně lidé vyššího věku. V průběhu posledních dvaceti let se počet pracujících starších 60 let zvýšil o 188 tisíc na 356 tisíc v roce 2015.